SZTYNORT- Kapitan Waldek Mieczkowski

 Jako szantyman Waldek zaczynał 1979 roku, kiedy w swoim rodzinnym mieście założył zespół bez nazwy, z którym zdobył Grand Prix białostockiego festiwalu Kopyść. W następnych latach wraz zespołem Wielka Prowizora wykonywał przede wszystkim repertuar z kręgu piosenki studenckiej i turystycznej. Szlify jako szantyman zdobywał w legendarnym już zespole Packet, a następnie równie sławnym Smugglers, którego był współzałożycielem.Bezpośrednio z żeglarstwem łączy się kolejny zespół, w którym śpiewał i grał Waldek Mieczkowski - Broken Fingers Band. Późną jesienią 1993 roku, podczas bałtyckiego rejsu "Zawiszą", Waldek połamał sobie palce w obu rękach, a kilka tygodni później miał wziąć udział w festiwalu Szanty we Wrocławiu - jednak o grze na gitarze nie mogło być mowy. Z pomocą przyszli przyjaciele z zespołu Słodki Całus od Buby (Mariusz Kamper, Aleksander Repczyński, Jarosław Medyński, Adam Skrzyński), którzy akompaniowali Waldkowi podczas występu. Rysiek Muzaj ochrzcił ten skład jako Broken Fingers Band i tak już zostało.

W 2001 roku do Waldka dołączyli Jacek Jakubowski (akordeon, śpiew), Krzysztof "Jurkiel" Jurkiewicz (gitara, śpiew, organki, mandolina) i nieżyjący już Józek Kaniecki (skrzypce, śpiew, mandolina) i w ten sposób powstała Gdańska Formacja Szantowa.
W roku 2008 Waldek Mieczkowski zaprezentował swoją pierwszą solową płytę, zatytułowaną "Ulubione", gdzie znalazły się jego ulubione ballady, nie tylko te żeglarskie.
Organizator: TIGA YACHT
Zdjęcie i informacje pochodzą ze strony http://www.waldekmieczkowski.pl/
 
 
na skróty

Copyright © 2005-2024 BDG ACME. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt | Mapa serwisu | Nota prawna | Regulamin | Oferta dla firm | Logowanie

Czartery jachtów na Mazurach. Szybki czarter jachtów Mazury .
Jachty i czartery jachtów Mazury.